Çocuklar için Stop Motion Atölyesi

@Mecidiyeköy

8-12 yaş

Her Pazar 12.00 – 13.30 arası

İlk ders 10 Aralık 2017 Pazar olmak üzere 6 hafta

Adres: Büyükdere Cad. Garaj Sok. Andsoy Apt. No:4/8 K:4 Fulya Mah. 34394 Şişli/İstanbul

Bilgi ve kayıt için: 0212 249 9048 | 0535 952 8993

Çocuklar için Stop Motion

Bir animasyon tekniği olarak Stop-Motion derslerimizde çocukların oyun hamurları, oyuncaklar, Legolar veya çeşitli objeleri hareket ettirip fotoğraf çekerek bir film oluşturması sürecini eğlenceli bir şekilde deneyimlemeleri sağlanıyor. Çocukların bu süreç içerisinde ekip çalışması ile stop motion bir filmin nasıl yapıldığını da keşfedebilecekleri eğlenceli ve öğretici bir yolculuğa çıkmaları hedefleniyor.
Stop Motion tekniği ile fotoğraf çekerek hareketli görüntüler elde etmeyi öğrenirken Stop Motion tekniğinin geçmişine dair bilgiler edinen çocuklar hayal güçlerinin zenginliği tekrar keşfe çıkmış oluyorlar. Dersler aracılığıyla yaratıcılıklarını doğru şekilde yönlendirmeyi öğrenen çocuklar bir yandan da ekiple birlikte nasıl bir ürün çıkarılır konusunda büyük deneyim kazanmış oluyorlar.

Eğitmen: Kutay Ucun

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nin Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nden “Kent Planlama ve Sinema Bağlamında Ütopik ve Distopik Filmler Üzerinden Kent Okumaları” adlı bitirme tezi ile mezun oldu. Marmara Üniversitesi’nde Sinema Yüksek Lisansı yapıyor ve Korku Sineması üzerine yüksek lisans tezini tamamlamak ile meşgul. Profesyonel anlamda Açı Okullarında sinema eğitmenliği yapıyor ve 2011’den bu yana gönüllü olarak Fil’m Hafızası sosyal sinema platformunun Genel Koordinatörlüğünü yürütüyor.

Sorularınız ve kayıt için bizimle irtibata geçebilirsiniz.