Çocuklar için Go Atölyesi Üstün Zekalılar Merkezi`nde

Hem yeni öğrencilerimiz için hem kendisini geliştirmek isteyen hafta sonu grupları için Çarşamba günleri 16.30’da ÜST-ZEM’deyiz.

Atölye başlangıcı: 21 Mart 2012 Çarşamba 16.30.
Atölye yeri ve süresi: Üstün Zekalılar Merkezi Koşuyolu, 1.5 saat.
Atölye ücreti: Aylık(4 ders) 175 TL. (KDV dahil)
Telefon: 0216 326 81 88

Go Nedir?

Go Uzak Doğu kökenli bir strateji oyunudur. İlk çıkış noktası tam olarak bilinemese de 4.000 yıllık bir öyküsü vardır. Eski Çin’de asil bir bireyden beklenen 4 temel beceriden birisi olmuş, Japonya’da Go Bakanlığı(Godokoro) kurulacak kadar önemli bir yere gelmiştir. Bugün de Uzak Doğu’da Go, 24 saat yayın yapan kablolu TV kanalları, fakülteleri, hayatını oyuna adayan profesyonel oyuncuları ve Fujitsu, Samsung, LG gibi markaların sponsor olduğu prestijli müsabakaları ile seçkin bir yere sahiptir.

Go, birkaç basit kural üzerine kuruludur. Ancak 361 kesişim noktasından oluşan oyun alanı eşsiz bir yaratıcılık imkanı sunar. Öyle ki oyunda oynanabilecek oyun sayısı evrendeki atom sayısından daha fazladır. Birkaç basit kuraldan türeyen böylesi karmaşık bir dünya, birçok oyuncuyu büyüler. İyi bir oyuncu, odaklanma yeteneğini artırırken hesaplama ve analiz gücünü geliştirmelidir. Ancak oyunda daha üst bir seviyeye ulaşabilmek için bu özellikleri sezgi, strateji, denge ve doğru zamanlama yetenekleri ile de desteklemek gerekir.

0 cevaplar

Cevapla

Yazıyla ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz.
Buraya yorumlarınızı yazabilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir