Çocuklar için Güvenli İnternet

Çocuklar için Güvenli İnternetDijital çağda çocukları nasıl koruyabiliriz?

Çocuklarınızın sohbet odalarında, sosyal ağlarda, çevrimiçi oyunlarda vb. diğer İnternet ortamlarında güvende olabilmesi için nelere dikkat etmelisiniz? Gerekli önlemleri aldıktan sonra çocuklarınızın İnternet’te güvenli zaman geçirebilmeleri için neler yapabilirsiniz? Çocuklarınıza İnternet kullanımını yasaklamadan onların güvenli ve bilinçli kullanımı için, taciz ve saldırılardan korunması adına, mobil internet güvenliği konusunda neler yapabilirsiniz?

19 Kasım Pazar 2017 11.00 – 12.30
@Bağdat Caddesi, Kızıltoprak

Seminerimiz ücretsiz ancak kontenjanımız sınırlıdır.

Bilgi ve kayıt için: www.gookulu.com | 0216 550 9910 | 0535 952 8993 | iletisim@gookulu.com

Adres: Bağdat Caddesi Nazlı Apt. No: 78/11 34726 Kızıltoprak/Kadıköy
(Florence Nightingale karşısı, QNB Finansbank üstü)
Konum: https://goo.gl/i55jz2

———————————–

Konuşmacılar:

Sinan Aşçı – GSÜ İletişim Fak.
Orhan Şener – GSÜ İletişim Fak.

Sinan Aşçı

Sinan Aşçı:

Galatasaray Üniversitesi Medya ve İletişim Çalışmaları Doktora Programı’nda “İnternet Çağında Zorbalık: Ortaokul ve Lise Öğrencilerine Yönelik Bir Araştırma” başlıklı tez çalışmasını sürdürmektedir. Ayrıca, Nişantaşı Üniversitesi Yeni Medya Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak ders vermektedir.

Orhan Şener:

Orhan Şener, lisans eğitimini iktisat alanında tamamladıktan sonra, İngiltere’de City University London’da Enformasyon, İletişim ve Toplum bölümünde yüksek lisansına başladı ve “Üniversite Öğrencilerinin Online Mecralarda Politik Katılımı” başlıklı tezi ile mezun oldu. 2014 yılından bu yana, Galatasaray Üniversitesi Medya ve İletişim Çalışmaları Doktora Programı’nda “Dijital Göçmenlerin Enformasyona Erişim ve Filtreleme Pratikleri: Türkiyeli Gazeteciler Üzerine Etnografik Çalışma” başlıklı tezini yazmaktadır. Ayrıca, Kültür Üniversitesi ve Nişantaşı Üniversitesi’nde ders vermektedir.

Orhan Şener

 

0 cevaplar

Cevapla

Yazıyla ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz.
Buraya yorumlarınızı yazabilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir