Sinema Kursu Kadıköy

Çocuklar için Kısa Film Atölyesi

@Bağdat Caddesi, Kızıltoprak
@Mecidiyeköy

Mecidiyeköy adres: Büyükdere Cad. Garaj Sok. Andsoy Apt. No:4/8 K:4 Fulya Mah. 34394 Şişli/İstanbul

Kızıltoprak adres: Bağdat Caddesi Nazlı Apt. No: 78/11 34726 Kızıltoprak/Kadıköy (Florence Nightingale karşısı, QNB Finansbank üstü)

Bilgi ve kayıt için: 0212 249 9048 | 0216 550 9910 | 0535 952 8993

Çocuklar İçin Kısa Film Kursu İçeriği:

Çocuklar İçin Kısa Film Atölyesi programı ile öğrencilerimiz film yapım süreçlerinin tüm aşamalarını teorik ve pratik düzeyde deneyimleme şansı bulacaklar. Öğrencilerimiz bir film prodüksiyonunun tüm süreçlerini (ön prodüksiyon, prodüksiyon ve post prodüksiyon) grup olarak çalışma bilinciyle deneyimleyip bir kısa film ile de süreci tamamlayacaklar.

Program dahilinde senaryo yazımının temellerinden, oyunculuğa ve oyuncu yönetimine sonrasında ise uygulamalı teknik ekipman (kamera, ses ve ışık) çalışmaları ile film yapım pratiklerini kuvvetlendirmiş ve grupça ürün ortaya çıkarma konusunda deneyim kazanmış oluyorlar.

Ekip olarak ortaya çıkarılan senaryo üzerinden herkesin kendine uygun görev ve sorumluluğu üzerine alarak çekimleri yapılan kısa filmimizin kurgusu da ekipçe tamamlandığında öğrencilerimiz bütün bir film yapım deneyimi edinmiş oluyorlar.

Çalışmalar temel başlıklar halinde atölye çalışmaları ile teoriden pratiğe taşınırken öğrenciler grup çalışmasını öğrenmiş ve film yapım süreçlerine dair deneyim kazanmış olacaklar.

Çocuk Sinema Eğitimi EğitimcimizEğitmen: Kutay Ucun

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nin Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nden “Kent Planlama ve Sinema Bağlamında Ütopik ve Distopik Filmler Üzerinden Kent Okumaları” adlı bitirme tezi ile mezun oldu. Marmara Üniversitesi’nde Sinema Yüksek Lisansı yapıyor ve Korku Sineması üzerine yüksek lisans tezini tamamlamak ile meşgul. Profesyonel anlamda Açı Okullarında sinema eğitmenliği yapıyor ve 2011’den bu yana gönüllü olarak Fil’m Hafızası sosyal sinema platformunun Genel Koordinatörlüğünü yürütüyor. Kutay Ucun sinema üzerine çeşitli söyleşilerde bulunmuş ve eleştiriler kaleme almıştır. Türkiye’deki bağımsız müzik gruplarını konu alan bir kurmaca-belgesel türünde kısa film olan MüzikLütfen! ise 2016 yılında yayınlanmıştır.

Sorularınız ve kayıt için bizimle irtibata geçebilirsiniz.