Çocuklar için Eğlenceli BilimDoğa ve bilimi tecrübe etmek

1994′ten bu yana dünyanın değişik yerlerindeki çocuklar High Touch High Tech programlarıyla bilimin sıradışı dünyasını eğlenerek, deneyimleyerek yaşıyorlar. Her yıl 2 milyondan fazla çocuğun yaşadığı bu deneyim artık Eğlenceli Bilim adıyla Türkiye’de. Amacımız; 4-12 yaş arası çocuklarımızın doğa ve bilimi yaşayarak tecrübe etmelerini sağlamak; kişisel gelişimlerine ve bilgi birikimlerine katkıda bulunmak; sorumlu, sorgulayan, paylaşımcı ve özgür düşünme yeteneğine sahip birer birey haline gelmelerine destek olmak.

İstanbul Go Okulu bünyesinde uygulanacak olan Eğlenceli Bilim programlarının her bir seansı 50 dakika sürer. Bu süre içerisinde çocuklar 4-5 farklı deneyi birebir uygular. Deneyler alanında uzman Eğlenceli Bilim eğitmeni eşliğinde gerçekleştirilir. Her programın/seansın sonunda tüm çocuklar o gün yaptıkları bir deneyin sonucunu ve/veya kullandıkları bir deney malzemesini eve götürürler. Dönem sonunda tüm çocuklara Minik Bilim İnsanı sertifikası verilir.

Çocukların deneyleri sırasında kullandığı malzeme ve ekipmanlar uzman bir ekip tarafından özenle hazırlanır ve gerekli testlerden sonra kullanıma sunulur. Deney ve proje havuzu her yıl elden geçirilir ve birçok deney alınan geri dönüşlerle revize edilirken, yeni bilimsel gelişmelere dayalı yeni deneyler eklenebilir.

Talep ve grup yapısına göre farklı Eğlenceli Bilim eğitim programları ve projeler geliştirilebilir. Sorularınız ve kurumsal talepleriniz için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

“Bilgelik için tek anahtar devamlı soru sormaktır? Şüphe ederek bir araştırmaya başlarız. Araştırmakla da doğruya ulaşırız.” -Peter Abelard

Doğa, bilim ve deneyle öğrenen çocuklar

Cevahir AVM Eğlenceli Bilim Etkinliği