Feng Shui Atölyesi

Mekanın Enerjisi

Feng Shui eski Çin geleneğinin bir bilim ve sanatıdır. Yaşadığımız mekanların enerjisine, mimariye uygulanan Çin bilgeliği Feng Shui’dir.

Bilgi ve kayıt için: Telefon: 0216 550 9910 | Whatsapp: 0535 952 8993

Çin bilgeliği doğayı anlamak ve tanımak amacı ve ikisi arasında bir uyum, armoni elde etme amacını taşır. Chi (yaşam enerjisi)nin doğru şekilde akışını sağlamak, sağlık, huzur ve bolluk getirecek şekilde düzenleme ilkelerine bağlı olan bu sanat, kişinin kendi enerji akışıyla bulunduğu mekanın dekorasyonundaki akış uyumunun gerçekleşmesini ve bütünleşmesini amaçlar.

Feng Shui Atölyesi’nde, yaşadığınız iç ve dış mekanları huzur, mutluluk, bereket, başarı ve sağlık getirecek, hayatımız üzerindeki olumlu etkenleri artıracak ve olumsuz etkenleri ise önleyecek şekilde düzenlemeyi öğreneceksiniz.

 Sağlık, huzur ve bolluk

Evinizde sağlık, huzur ve bolluk…

Atölyede işlenecek konu başlıkları: 

  • Çin Bilgeliğinin temelleri ( Tao, I Ching, Chi, Yin Yang…)
  • Feng Shui’nin amacı ve temelleri
  • Beş element ve elementler arası ilişkiler
  • Çin Mandalası ve Bagua haritası
  • Bagua haritasının okunması ve uygulanması
  • Enerji akışlarının fark edilmesi ve geliştirilmesi
  • Bu bilgilerin mimari, tasarım ve dekorasyonda nasıl uygulandıklarını temel düzeyde anlamak

Eğitmen: Başak Arpacıoğlu, Mimar, İTÜ Mimarlık 1995
Chigong ve Tai Chi eğitmeni, I Ching danışmanı.
Feng Shui eğitimini, 2005 ve 2006 yılında Leonardo Santelices (PUCE Üniversitesi/Ekvador) ile 1. Ve 2. Seviye Feng Shui eğitimlerine katılarak almıştır.

Zendo Akademi’nin kurucu eğitmeni, mimar, felsefe ve psikoloji eğitmeni, eski voleybolcu Başak Arpacıoğlu kadim uzakdoğu öğretilerinin ve Çin tıbbının pratik uygulaması olan Tai Chi Chuan ve Çigong eğitimine 2003 yılında başladı. En büyük 10 Tai Chi Chuan ustasından biri olan Prof Xu Wei Sun’un öğrencisi olan ve Pekin Beden Eğitimi Üniversitesi Tai Chi Chuan doktoru Chen Yuanmin’dan aldığı yoğun eğitimler sonunda Tai Chi Chuan ve Çigong sertifikalarını aldı.

Başak Arpacıoğlu

Feng Shui Atölyesi Eğitmenimiz Başak Arpacıoğlu

Eğitimine halen Sifu Wing Cheung ile devam etmektedir. Sifu Wing Cheung, Savunma ve şifa sanatları eğitimine 6 yaşında babası Büyük Usta Cheung ile Shaolin Kung Fu öğrenerek başlamıştır. 2005 Canada Kung Fu ve Wushu Şampiyonası Tai Chi şampiyonudur ve Tai Chi, Qigong & Feng Shui Enstitüsü’nün kurucusudur

Başak Arpacıoğlu, 15 senedir Uzakdoğu felsefeleri, Tai Chi, Qigong, Feng Shui, I Ching, Zen, nefes, konsantrasyon ve meditasyon, ezoterizm, psikoloji, mitoloji, semboloji konularında eğitimler vermektedir. Uluslararası Tai Chi Qigong & Feng Shui Institute’ın sertifika verme yetkisine sahip eğitmenlerinden biridir , The Qigong Institute, Avrupa Tai Chi Platformu ve Interna, Türkiye üyesidir.

 

 

 

 

0 cevaplar

Cevapla

Yazıyla ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz.
Buraya yorumlarınızı yazabilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir