İstanbul Go Okulu, Çırak Okulu Maker atölyesine Galata’daki merkezinde ev sahipliği yapıyor. Atölyede yeni neslin çocukları yaratıcı teknolojilerle tanışıyor. Programlamaya giriş yaparken, basit elektronik devreler, modelleme ve tasarım süreçleri ve robotik konularıyla uygulamalı olarak çalışma imkanı buluyorlar.

Çırak Okulu:
Günümüz sistemlerini anlayabilen, yorumlayabilen, düzenleyebilen ve modelleyebilen bir nesil oluşturabilmek için kurulan, 5-13 yaş arasındaki gençlerin teknolojinin bir üretim aracı olduğunu keşfetmelerini hedefler.

Bu yapıda üretilen içerikler genel anlamda “yeni” kavramıyla ilgilidir. Çırak Okulu, yeni teknolojileri, araçları, yöntemleri takip edip, bu içerikleri bekleyen nesille buluşturmayı hedefler. Bunu yaparken sanat, bilim, felsefe gibi temel alanlarından beslenir ve otonom, kendi kendine öğrenebilen, üretebilen ve bu süreçleri sorgulayabilen bireylere hizmet eder.

Atölyeler, yeni teknolojileri öğrendikleri ve bunları deney imleyebildikleri içerikler üzerinden hareketle ilerlemektedir.

7 – 9 yaş: Pazar günleri 12.00 – 13.30
10 – 13 yaş: Pazar günleri 14.00 – 15.30

Tek (deneme) dersi: 120 TL
Dönemlik kayıt (12 ders): 1200 TL

Kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.

Ders ücretlerine atölyede kullanılacak sarf malzemeler dahildir ancak her öğrenci kendi diz üstü bilgisayarını getirmelidir.

Bilgi ve kayıt için bize buradan ulaşabilirsiniz.

Eğitim araçlarımızdan birkaçı:

Scratch: https://vimeo.com/65583694
Makey makey: https://www.youtube.com/watch?v=rfQqh7iCcOU
MakeBlock: https://www.youtube.com/watch?v=chkpweFx6G4

Mutlaka okumanız gereken bir yazı:

Bager Akbay, Üreten bir nesil nasıl oluşur?
http://bagerakbay.com/ureten-bir-nesil-nasil-olusur/

Bilgi ve kayıt için bize buradan ulaşabilirsiniz.