iste sen

İş’te SEN:  Müdahale Et, Değiş, Değiştir!

İş hayatında pek çok defa “keşke” dediğimiz anlar olur ve bu keşkeler olduğumuz yerde takılı kalmamıza ve yeni deneyimlere adım atmamıza engel olur. Cesaretimizi kırar ve ne yazık ki gücümüzü kendimizi yeniden inşa etmek yerine yıkmak için kullanırız.

“Ahmet Bey beni yeterince anlamadı ki! Her şey havada kaldı…”

Havada kalan ne?

“Bu duygudan nefret ediyorum. Keşke o anda bunları söyleyebilseydim her şey farklı olurdu!”

Hangi duygudan nefret ediyorsun? Ne farklı olurdu? Ya da gerçekten farklı olur muydu?

“Yeter artık!”

Yetince kariye hayatında nasıl bir sıçrama yaşayacaksın?

Amacımız:

•      Keşkeleri ortadan kaldırarak ne değişirdi ya da ne değişmezdi bunu fark etmek

•       Kendimiz başta olmak üzere iş hayatımızın her anıyla barışma becerisini geliştimek

Hedef:

•        Problemi fark etme ve ortaya koyabilme

•        Etkili iletişim ile kendini ifade edebilme

•        Farklı bakış açılarını fark etme

•        Anda kalma becerisini geliştirme

•        Yazılı ve sözlü yaratıcılığı geliştirme

Kimler Katılabilir?: İş hayatındaki herkes

Süre: 6 Saat (2 gün)

Eğitim Metodolojisi:

Yaratıcı Drama ve Yaratıcı Yazı Teknikleri

Not: Eğitime rahat kıyaferle gelinmesi gerekmektedir

Eğitmenler hakkında:

BEHİCE ÖZDEN

1979 yılında Yalova’da dünyaya geldi. Gazetecilik hayatına yerel gazeteler ile Cumhuriyet Gazetesi’nde başladı. Müjdat Gezen Sanat Merkezi Yaratıcı-Yazarlık Bölümü’nü bitirdi. Ardından yapım şirketlerinde senaristlik yaptı. Bireysel senaryo çalışmalarının yanı sıra Sevin Okyay, Sami Güçlü gibi isimlerle birçok projeye imza attı. İstanbul.com Kültür Sanat Editörlüğü ve İn İstanbul Dergisi’nin Yayın Editörlüğü görevlerini üstlendi. Halen Yazı Evi Dergi’nin Yayın Yönetmeni olan Özden’in diğer dergi ve gazete eklerinde yazıları yayımlanmakta. Ayrıca, Yeşim Cimcoz Yazı Evi ile Müjdat Gezen Sanat Merkezi ve liselerde dergicilik, blog yazarlığı ve senaryo üzerine dersler vermekte.

PINAR BAYHAN

Pınar Bayhan, 1976 yılında Ankara’da doğdu. İstanbul’a, ailesiyle beraber 12 Eylül 1980 sabahında Haydarpaşa Garı’nda ayakbastı. Hayatı o günler gibi korkutucu geçmedi. Değişime açık ve hep kritik kararlar alarak adımlarını attı.

Trakya Üniversitesi Turizm Bölümü’nü tamamladıktan sonra televizyon haberciliğine adım attı.

1996 yılında bir Alman haber ajansı olan IMM Ajans bünyesinde time code alarak başlayan televizyonculuk serüveni muhabirlik ve program yapımcılığına kadar devam etti. Haber aktüel ve kültür sanat programlarının yanı sıra “Sokakta Çalışan Çocuklar”, “Depremle Yaşamak”,  “Sokak Çocukları”, “Aile Albümleri” gibi belgesellerin proje koordinatörlüğünü ve senaristliğini üstlendi.

2005 yılı itibariyle de sırasıyla, İstanbul Tabip Odası- Basın ve Halkla İlişkiler, Sinaps İletişim- Medya Koordinatörlüğü ve 360 İletişim- Medya Koordinatörlüğü görevlerini yürüttü.

Yıllar, eğitmenlik yapma isteğini hayata geçirmek konusunda daha baskıcı olmaya başladığı andan itibaren aksiyon aldı. Önce Işık Üniveristesi’nden AC onaylı Profesyonel Koçluk Sertifikası ardından tiyatro ile eğitimi aynı potada birleştirebileceği Yaratıcı Drama Liderliği eğitimi aldı. Üniversite eğitimine bir de ikinci üniversite olarak Sosyolojiyi ekledi.

Artık edindiği deneyimlerle, tiyatronun enstrümanlarını kullanarak, iş hayatında hazırlıksız olmaya hazırlıklı olmayı, doğru iletişimi, problemlerin pek çok farklı çözüm yolu olduğunu yaşayarak anlatıyor.

Kısaca profesyonellerle, çatışmaları ortaya koyup  –mış gibi yaparak gerçek hayatın bir simülasyonunu oluşturuyor.

0 cevaplar

Cevapla

Yazıyla ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz.
Buraya yorumlarınızı yazabilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir