Satranç, insanoğlunun yarattığı en derin ve keyifli oyunlardan biridir. Özellikle çocuk eğitiminde etkili biçimde kullanılan bir spor dalı da olan satranç, ülkemizde ve dünyada da her geçen gün yaygınlaşmakta ve daha çok kişi tarafından oynanmaktadır.

İstanbul Go Okulu yaz ve kış atölyelerinde verilecek satranç eğitimlerinde, çocukların yaş ve seviyelerine uygun olarak, satranç sporunu tanımaları, inceliklerini öğrenmeleri ve yetenekleri doğrultusunda gelişmeleri hedeflenmektedir. Deneyimli eğitmenlerimiz eşliğinde yapılacak çalışmalarda, temel satranç kural ve taktikleri dışında, zamanı doğru kullanma, plan kurma, etkili ve farklı problem çözme gibi pek çok konuda örnekler eşliğinde öğrencilerimizin temel satranç kültürü ve becerilerini elde etmesi amaçlanmaktadır.

Yaz okulu programımızda, temel satranç kuralları ve kültürü ağırlıklı olarak ele alınacak, taktik uygulamalar eşliğinde öğrencilerin zihinsel becerini etkili kullanabilmeleri için bir antrenman programı uygulanacaktır. İkili oyun uygulamaları ve mini turnuvaların da yer aldığı programımız, eğlendirici ve eğitici görsel materyallerle de desteklenerek zenginleştirilecektir.

Satranç Olimpiyatları