Çocuklar için
Satranç Hazırlık Kampı

@Büyükdere Caddesi, Gayrettepe

7-13 yaş

5 Eylül Salı 10.00 – 15.00
6 Eylül Çarşamba 10.00 – 15.00
7 Eylül Perşembe 10.00 – 15.00
8 Eylül Cuma 10.00 – 15.00
9 Eylül Cumartesi 10.00 – 15.00

Adres: Garaj Sok. Andsoy Apt. No:4/8 K:4 Fulya Mah. 34394 Şişli/İstanbul

Bilgi ve kayıt için: 0212 249 9048| 0535 952 8993

Kamp hakkında:

Hazırlık kampı 5-9 Eylül tarihlerinde 2 farklı seviyede gerçekleştirilecektir. Kampa katılacak öğrenciler, hedefleri doğrultusunda her gün 10.00-15.00 saatleri arasında, farklı konuları içeren dersler alarak becerilerini geliştirecek temel çalışmalar yapacaktır.

Yeni başlayanlar grubu:

Temel satranç ilkelerinin öğretileceği, taktik, oyunsonu ve açılış becerilerinin geliştirilmesi yönünde ağırlıklı antrenmanların yapılacağı bu grupta, yeni başlayan ve az deneyimli satranççıların hızlı bir biçimde turnuvalarda oynayabilecek seviyeye ulaşmaları için gerekli program uygulanacaktır. Programın başlıca ders konuları aşağıdaki gibi olacaktır. Toplam ders süresi 25 saattir.

-Açılış ilkeleri
-Taktik temaların uygulanması
-Hücum ve savunma
-Temel oyunsonlarında ustalaşma
-Açık açılışlar
-Turnuva kuralları ve uygulama

Turnuva hazırlık grubu:

Satranç turnuva tecrübesi olan deneyimli öğrencilerin yer alacağı grupta katılımcılar için ileri düzey turnuva hazırlığına yönelik bir program uygulanacaktır ve her öğrenci için ayrı ayrı bireysel gelişim planlaması yapılacaktır. Toplam 25 ders saati sonunda katılımcıların bilgi ve deneyim açısından önemli kazanımlar elde edeceği çalışmaların temel konuları şu şekildedir;

– Genel turnuva açılış hazırlığı
– İleri düzey taktik gelişim dersleri ve testler
– Genel ve özel oyun sonu çalışmaları
– Oyun analizi
– Bireysel çalışma yöntemleri
– Konumsal değerlendirme ve plan
– Turnuvalar

Sorularınız ve kayıt için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Eğitmenlerimiz:

Mehmet Erdem Kayar

FIDE(Dünya Satranç Federasyonu) Trainer, Satranç Antrenörü, Mehmet Erdem Kayar, Türkiye Satranç Federasyonu Milli Takımlar Sorumlusu ve Milli Takım Alt Yapı (7-12 Yaş Grubu) Antrenörlüğü görevlerinde de bulunmuştur.“Satrancın Transendental Geometrisi” ve “From The Ashes of A Classic” isimli iki adet yayınlanmış makalesi vardır. Türkiye Satranç Federasyonu Antrenörler Kurulu üyesi ve İstanbul Satranç Derneği yönetim kurulu eski üyesidir. Çok sayıda ulusal ve uluslararası turnuvalara iştirak ederek çeşitli dereceler elde etmiş, aktif sporcu olduğu dönemde 2245 Elo (Uluslararası Kuvvet Derecesi) puanına ulaşmıştır. Şu anda Özel Açı Okullarında satranç eğitmeni olarak görev yapmaktadır.

Erşan Gökerman

FIDE Insructor, satranç antrenörü Erşan Gökerman, 1997 yılından bu yana satranç eğitimi alanında çalışmaktadır. İstanbul Satranç Eğitim Merkezi’nin kurucularından biri olarak, kendi öğrencilerinden ve Uluslararası yıldızlardan oluşan İSEK Satranç takımı ile 2011 Türkiye İş Bankası Satranç Süper Liginde şampiyonluk yaşamıştır. Satranç Sever dergisinin daimi yazarlarından biridir. 2001 İstanbul şampiyonu olan Gökerman, 9 yıldır Özel Açı Okullarında satranç eğitmeni olarak görev almaktadır.

Sorularınız ve kayıt için bizimle irtibata geçebilirsiniz.