Çocuklar için matematikte mental aritmetik

Mental Aritmetik Kursu

Soroban yani Mental Aritmetik eğitimi çalışmalarımız Yokohama’da 1948 yılında kurulmuş olan Houmei Jyuku Soroban Okulu çatısı altında düzenlenmekte ve sertifikalandırılmaktadır. Derslerimizde kullanılan müfredat ve metodoloji Japonya’da uygulanan müfredat ve metadoloji ile birebir aynıdır.

Temsilcisi olduğumuz Houmei Jyuku Soroban Okulu web sitesi: http://soroban-88.com/overseas.html

Soroban eğitimlerimiz online olarak birebir devam etmektedir. Detaylı bilgi için ve tanışma dersi için bizimle irtibata geçebilirsiniz.


Soroban nedir?

Matematiğe destek

Mental Aritmetik – Soroban çalışması matematikteki başarılarıyla öne çıkan Uzak Doğu ülkeleri Japonya, Singapur, Güney Kore, Çin ve Tayvan’da sistematik ve yaygın olarak uygulanmaktadır.

Soroban 300 yıldır Japonya’da muhasebe alanında kullanılan bir enstrümandır, son 60-70 yıldır anzan (mental calculation) sistemi eğitim alanında çocuklara uygulanmıştır. Sonucu 100% hızlı ve kesin sonuç olan bu sistemin amacının haricinde diğer kazanımları da çok önemlidir. Bu kazanımlar kısa şöyle özetlenebilir: Hızlı düşünme, dikkat ve odaklanma, görsel, işitsel ve dokunsal hafıza, disiplin, hedefe ulaşma ve Japon eğitim sisteminin kilit noktası sabır. Japonya Soroban Federasyonu’na bağlı Houmei Jyuku Soroban School of Yokohama’nın tek temsilcisi olarak Türkiye’de Japonya’dan öğrencilerini sertifikalandıran tek kurum olan bizlerin en büyük referansları 6 yıldır verdiğimiz mezunlar ve Türkiye’de eşi benzeri görülmemiş genç hesap ustaları yetiştirmiş olmamızdır.

Japonya’da bir söz vardır: “Okumak, yazmak ve soroban.”

Mental Aritmetik – Soroban çalışmalarımız partnerimiz Tenshi Jyuku tarafından yürütülmektedir.

Mental Aritmetik Japonya Temsilcilik Belgesi

Japonya Houmei Jyuku Soroban Okulu Mental Aritmetik Temsilcilik Belgemiz

Mental Aritmetik dersi ile birlikte öğrenciler okul hayatında şu kazanımları edinirler:

  1. Çarpım tablosunu çok iyi bir şekilde öğrenmiş olurlar.
  2. Üç ve dört basamaklı çarpma ve bölme işlemlerini hızlıca ve kalem-kağıt kullanmadan zihninden gerçekleştirebilirler.
  3. Matematik ve fen bilgisi sınavlarında hızlı ve daha iyi sonuçlar alırlar.
  4. TEOG ve benzeri sınavlarda zamana karşı avantaj kazanırlar.
  5. Soroban eğitiminde kazanılan beceri hayatı boyunca kalıcı olarak üniversite ve iş hayatı süresince bireye katkı sağlar.
  6. Akranlarından çok daha hızlı ve kolay işlem yapabilen öğrenci özgüvenli bir şekilde derse yaklaşır ve genel performansında ciddi artış gözlenir.
  7. Görsel ve işitsel algısı ve hafızası gelişen öğrenci sınıf içerisinde eş zamanlı birden çok bilgiyi kaydedebilir ve hatırlayabilir. Örnek olarak problem çözerken aynı anda öğretmenini dinlemekte zorlanmaz ve kısa süre tahtaya baktığında bile gördüklerini kolaylıkla hatırlayabilir.

Mental aritmetik derslerimiz ve bu çalışmanın matematik başta olmak üzere çocuğunuzun eğitim hayatına katkısı üzerine bizden bilgi alabilirsiniz.

Mental Aritmetik Kadıköy kursu

1. Kyu seviyesindeki öğrencilerimizin çalışma sayfamız örneği.

Mental Aritmetik Öğrenci Sertifikamız

Mental Aritmetik öğrencilerimizin Japonya Houmei Jyuku Soroban Okulu’ndan aldıkları belgeleri

Sorularınız ve kayıt için bizimle irtibata geçebilirsiniz.