Takı Tasarımı Kursu

Takı tasarım kursuKendi takınızı, kendi tarzınıza uygun olarak tasarlayın!

Online takı tasarım kurslarımız için bize başvurabilirsiniz.

Bilgi ve kayıt için:
Telefon: 0216 550 9910 & 0212 249 9048
Mobil telefon ve WhatsApp: 0535 952 8993

Takı tasarımı atölyesi içeriği nedir? Katılımcılar neler öğrenir ve uygular? 

Bu derste katılımcılara hayal ettikleri takıyı nasıl tasarıma aktaracakları, akıllarındaki fikri nasıl geliştirip, ilgi duydukları konu ile nasıl konsept oluşturup üretim aşamasına getirecekleri öğretilir.

Katılımcı takı tasarımının temel prensiplerini öğrenir.

Klasik takı geleneği hakkında teorik bilgi alır.

Çağdaş takı tasarımının gelenekselden farklı yanlarına göz atar.

Takı tasarımında kullanılan malzeme, araç ve yöntemleri tanır.

Takı kursu

Takı tasarımının soyut fikir düzleminden çizim aşamasına geçişi öğrenir ve nasıl üretilebileceği hakkında yönlendirilir.

Amatör seviyede kendi takısını tasarlamaya ve ürettirmeye başlayabilir.

Takı tasarımı kursuna kimler katılabilir?

Takı tasarımına ilgi duyan tüm yetişkinler katılabilir.

Özel takı tasarımı dersi talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Kişi giyim tarzına ve imajına uygun takı tasarlayabilir mi?

Takı kişinin tarzını tamamlayan bir unsurdur. Tarzından emin olan biri takacağı takı konusunda da emindir. Herkesin bugüne kadar sahip olduğu takıların onların tarzını yansıttığına inanıyorum. Ama tabii hangi takıları taktığımız hangilerini sakladığımız onlara verdiğimiz anlamla da doğru orantılı. Mesela yıllar önce birinin size armağan ettiği takıyı takmasanız da saklayabiliyorsunuz. Bu nedenle eğitimde katılımcılardan sahip oldukları takılardan seçtiklerini üzerine konuşmak için getirmelerini istiyoruz.

Özel takı tasarımı dersi talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Füsun'un Küpeleri

Eğitmen Kıymet Daştan Masumiyet Müzesi’nin tasarım ve uygulamasında görev aldı ve aynı zamanda müzenin amblemine dönüşecek olan romanın kahramanı Füsun’un küpelerini tasarladı.

Bilgi ve kayıt için:
Telefon: 0216 550 9910 & 0212 249 9048
Mobil telefon ve WhatsApp: 0535 952 8993

Gerekli malzemeler: Set olarak İstanbul Go Okulu’ndan temin edebilirsiniz.

Eğitmen Kıymet Daştan Masumiyet Müzesi’nin tasarım ve uygulamasında görev aldı ve aynı zamanda müzenin amblemine dönüşecek olan romanın kahramanı Füsun'un küpelerini tasarladı.

Eğitmen Kıymet Daştan

Eğitmen Heykeltraş Kıymet Daştan Hakkında

2008 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Heykel Bölümü’nü birincilik derecesiyle bitirdi. Küçük Heykel ve Takı Atölyesi’nden mezun oldu. Kapalı çarşıda uzun yıllar takı tasarımı ve çizimi dersleri verdi. 2013 yılında JTR Mücevher Tasarımı Yarışması’nda aldığı birincilik ödülü ile Milano’da Domus Academy’de Tasarım Yüksek Lisansı yaptı. Masumiyet Müzesi’nin tasarımında görev aldı. İstanbul Sanat Bienali’nde koordinatör olarak çalıştı ve sanatçılara proje geliştirme ve prodüksiyon desteği verdi. 2019 yılında Beyrut’ta 10 aylık bir sanat programını tamamladı.

Biri Fransa’da olmak üzere iki kişisel sergi açmış olan Daştan İstanbul’daki atölyesinde tasarım ve sanat çalışmalarına devam etmektedir.

Çağdaş Takı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Çağdaş ile geleneksel bir takı arasındaki farklar nelerdir?

Geleneksel takı özellikle mücevher değerli taş ve madenden yapılan ve kültürel motifler, renkler taşır. Üretim aşamaları bellidir. Her aşamanın ustası vardır.  Geleneksel adından da anlaşılacağı gibi kültüreldir ve keskin değişiklikler yapmak aykırı durur ki bu eylem çağdaş mücevherin temelidir. Teknik olarak çözülebildiği müddetçe herhangi bir kısıtlama yoktur.

Yani Çağdaş takı tasarımı yaratıcı olan her fikre açık geniş bir başlık, tüm bunlardan ilhamla güncel ve geleneksel olanı birleştirerek bambaşka bir tasarım ortaya çıkarabilir. Başka disiplinlerden, kültürlerden ilham  alabilir ve çok farklı malzemeler bir arada kullanılabilir. Tasarımın başarısı ise tasarımcının hayal gücüne ve malzemenin potansiyeline ve işçiliğin kalitesine bağlıdır.

Takı üretiminde kullanılan temel malzemeler nelerdir?

Takı üretiminde kullanılan malzemeler yapılan tasarıma göre değişir.

Genellikle altın,gümüş,pirinç gibi malzemeler temel olarak kullanılırken günümüzde cilde zarar vermeyecek her türlü malzeme takıya dönüştürülebilir. Önemli olan bu dönüşümü nasıl yaptığınız. Buna karar vermek de tasarımın bir parçası. malzemeyi iyi tanımazsanız elde edeceğiniz tasarımdan emin olamazsınız.

Eğitmenimiz Kıymet Daştan’ın takı çalışmalarından örnekler:

0 cevaplar

Cevapla

Yazıyla ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz.
Buraya yorumlarınızı yazabilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir