Çocuklar için Yaratıcı Drama

Çocuklar için Yaratıcı Drama

Yaratıcı Drama Kursu Kadıköy

@Kızıltoprak, Kadıköy
@Mecidiyeköy
6-13 yaş

Kızıltoprak, Kadıköy adres: Bağdat Caddesi Nazlı Apt. No: 78/11 Kızıltoprak/Kadıköy
(Florence Nightingale karşısı, QNB Finansbank üstü) Konum: https://goo.gl/i55jz2

Mecidiyeköy adres: Garaj Sok. Andsoy Apt. No:4/8 Fulya Mah. Mecidiyeköy/Şişli
(Adresimiz Mecidiyeköy metro ve metrobüs istasyonlarına yürüyüş mesafesindedir.) Konum: https://goo.gl/maps/szMW3VmQaNq

Bilgi ve kayıt için: 0216 550 9910 | 0212 249 9048 | 0535 952 8993

Yaratıcı drama kursu içeriği:

  • Çocukların gözüyle dünya nasıl görünüyor?
  • Çocuklar düşüncelerini duygularını baskı altında kalmadan rahatça ifade edebilseler hayatlarında nasıl açılımlar yaşarlar?
  • Teknolojinin pasifleştirdiği çocuklarımıza, yaşayarak, deneyerek aktif ve yaratıcı olabilme imkânının sunulması ilginizi çeker mi?
  • Eğitim sisteminin sınav ve ders müfredatı yoğunluğundan yetişemediği, fırsat bulup eğilemediği; “çocuk psikolojisi”, “oyun ile eğlenceli öğrenme”, “sanatsal terapiler”, “sportif paylaşım oyunları“ çocuklarımızın mutlu bireyler olarak yetişmelerine ve duygusal-bedensel gelişimlerine nasıl katkı sağlar?

Sanatçı ve eğitmen Ülkü Aşaröz rehberliğinde gerçekleşen “Çocuklar İçin Yaratıcı Drama Atölyesi“ çocuğun, oyunun-dramanın hayali şartları içinde kendini özgürce ifade edebildiği, sürekli canlı, meraklı ve anda olabildiği, sorular sorabildiği, yeteneklerini keşfedip geliştirebildiği, dinlemeyi, paylaşmayı, öz saygıyı ve güveni güçlendirebildiği eğlenceli bir eğitim alanıdır. Bu atölye, tiyatral oyunlar, eğlenceli doğaçlamalar, müzik, ritm, şarkı, ses ve kulak eğitimi, beden dili, Türkçe’nin doğru ve güzel konuşulması temalarının işlendiği, çocukların sosyal ve fiziksel doğal çevrede yaşayarak öğrenmelerine, sağlıklı, dengeli davranış alışkanlıkları edinebilmelerine ve kendilerini rahatça ifade edebilmelerine olanak tanır.

Drama Eğitimi Kadıköy

Eğitmen: Ülkü Aşaröz

Sanatçı & sahne sanatları eğitmeni:

İstanbul doğumlu sanatçı Ülkü Aşaröz anne ve babasının müzik sevgisi ve yönlendirmesiyle 5 yaşında mandolin, piyano ve bale dersleri almaya başladı.

Muammer Sun, Cenan Akın ve Selahattin Evcil gibi Türk çağdaş müziğinin büyük müzisyenlerinden dersler alarak hem korolarda hem de tiyatro ve dans gösterileriyle zenginleşen aktif bir ortaokul ve lise dönemi geçirdi.

Ankara Üniversitesi DTCF tiyatro oyunculuk ana sanat dalına yönelerek, hocası Prof. Dr. Nurhan Karadağ ile dans tiyatrosu ve müzikal üzerine çalışmalar yaptı. Stüdyo Ankara’da çeşitli cıngıllar, tiyatro ve reklam müzikleri hayata geçirdi.

Pek çok tiyatro eserinde oyuncu ve yönetmen olarak çalıştı. Dizi, drama, sinema ve reklam oyunculuğu yaptı. Sahne sanatları eğitmeni kimliği ile çocuk, genç ve yetişkinlerden oluşan sanat topluluklarını sahneye hazırladı. 2000 yılı Eurovision Şarkı Yarışmasında TRT’nin oluşturduğu 8 kişilik jüri kurulunun içinde yer aldı.

3 yıl, dünyanın çeşitli yerlerinden gelerek ülkemizde okuyan üniversite öğrencilerden oluşan “Dünya Renkleri Korosu”nun şefliğini yaptı ve koroya bir albüm hazırladı. Sanatçı, çocuklar için bestelediği şarkılardan oluşan ve “Öncü Müzik”ten çıkan “Sadece Çocuklar İçin” isimli albümüyle çocuk gösterilerine ve konser programlarına katılmaktadır.

Ankara’da bulunduğu dönem içerisinde sanat çalışmalarının yanı sıra yaratıcı drama, diksiyon, bale, step aerobik ve aerodans dersleri verdi. Ülkü Aşaröz halen Meditatif dans dersleri ile ruh-zihin-beden bütünlüğü ve nefes, omurga farkındalığı ve yaratıcı drama, sahne ve kamera oyunculuğu teknikleri üzerine çeşitli gruplara eğitmenlik yapmaktadır.

0 cevaplar

Cevapla

Yazıyla ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz.
Buraya yorumlarınızı yazabilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir