İstanbul Go Okulu Yaz Çocuk Atölyeleri Kızıltoprak ve Mecidiyeköy merkezlerimizde başlıyor.

Programı indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Branşlarımız: Felsefe, Go, Origami, Satranç, Sinema, Yaratıcı Drama ve Yoga.

Sabah grupları için program:
09.30 – 11.00: 1. ders
11.00 – 11.30: Akıl oyunları ve dinlenme arası
11.30 – 12.30: 2. ders

Öğlen grupları için program:
13.00-14.30: 1. ders
14.30-15.00: Akıl oyunları ve dinlenme arası
15.00-16.00: 2. ders

Bir haftalık katılım ücreti 340 TL’dir. Ödeme sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Sorularınız için:  0216 550 9910 | 0212 249 9048 | 0535 952 8993

Kadıköy Kızıltoprak merkezimizin adresi: Bağdat Caddesi Nazlı Apt. No: 78/11 34726 Kızıltoprak/Kadıköy (Florence Nightingale karşısı, QNB Finansbank üstü)
Mecidiyeköy merkezimizin adresi: Büyükdere Cad. Garaj Sok. Andsoy Apt. No:4/8 K:4 Fulya Mah. 34394 Şişli/İstanbul (Adresimiz Mecidiyeköy metro ve metrobüs istasyonlarına yürüyüş mesafesindedir,
sokağımızda katlı otopark bulunmaktadır.)

Çocuk yaz atölyeleri programı için tıklayın. 

Sorularınız ve kayıt için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

çocuk yaz pogramı

Eğitmenlerimiz

Çocuklar için Felsefe Eğitmeni: Feray Orman

İstanbul Üniversite’si Edebiyat Fakülte’si Felsefe Bölümü’nden 1999 yılında mezun olmuştur. Felsefe öğretmeni olarak birçok özel okulda çalışmış, son 10 yılında da Saint Benoit Fransız Lisesi’nde görevine devam etmiştir. Çocuklar için felsefe P4C eğitmen eğitimlerini tamamlamış ve birikimini çocuklar ile paylaşmaya başlamıştır.

Sinema Eğitmeni: Kutay Ucun

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nin Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nden “Kent Planlama ve Sinema Bağlamında Ütopik ve Distopik Filmler Üzerinden Kent Okumaları” adlı bitirme tezi ile mezun oldu. Marmara Üniversitesi’nde Sinema Yüksek Lisansı yapıyor ve Korku Sineması üzerine yüksek lisans tezini tamamlamak ile meşgul. Profesyonel anlamda Açı Okullarında sinema eğitmenliği yapıyor ve 2011’den bu yana gönüllü olarak Fil’m Hafızası sosyal sinema platformunun Genel Koordinatörlüğünü yürütüyor.

Satranç Eğitmeni: Erşan Gökerman

FIDE Instructor, satranç antrenörü Erşan Gökerman, 1997 yılından bu yana satranç eğitimi alanında çalışmaktadır. İstanbul Satranç Eğitim Merkezi’nin kurucularından biri olarak, kendi öğrencilerinden ve Uluslararası yıldızlardan oluşan İSEK Satranç takımı ile 2011 Türkiye İş Bankası Satranç Süper Liginde şampiyonluk yaşamıştır. Satranç Sever dergisinin daimi yazarlarından biridir. 2001 İstanbul şampiyonu olan Gökerman, 9 yıldır Özel Açı Okullarında satranç eğitmeni olarak görev almaktadır.

Go Eğitmeni: Bener Bozkurt

Bener Bozkurt İstanbul Go Okulu eğitmeni ve 1 DAN seviyesinde Go oyuncusu. Üstün Zekalılar Merkezi ve Üstün Yetenekli Çocuklar Vakfı gibi çeşitli kurumlarda çocuklarla birlikte çalıştı.
Lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi oyunculuk bölümünde aldı. Yüksek lisans eğitimini ise Bilgi Üniv. sinema bölümünde bilgisayar oyunlarında hikaye anlatımı teziyle tamamladı.

Aktif olarak yönetmen yardımcılığı, senaristlik ve çevirmenlik yapan Bener Bozkurt geçtiğimiz yaz aylarını Zen Manastırı’nda ve Nihon Kiin(Japon Go Federasyonu) ziyaretiyle Japonya’da geçirdi. Şu anda İstanbul Go Okulu çatısı altında Nobel ve Bümed MEÇ gibi çeşitli okullarda Go eğitmenliği yapmakta aynı zamanda oyun yazılımı üzerine çalışmalarına devam etmektedir. Aynı zamanda mobil oyun geliştirme çalışmalarını sürdürmektedir.

Go Eğitmeni: Mehmet Emin Barsbey

2 dan seviyesinde Go oyuncusu ve İstanbul Go Okulu kurucusudur. Go ve Strateji Derneği kurucu başkanı ve Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu yönetim kurulu üyesidir. Galatasaray Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunu olan Barsbey, 2. ve 3. Güney Kore Başbakanlık Kupası’nda Türkiye’yi temsil etmiş, 51. ve 52. Avrupa Go Kongreleri ile 21. ABD Go Kongresi’ne katılmıştır. Bir dönem Go Dergisi editörlüğünü ve Açık Radyo’da zeka ve şans oyunları üstüne yayınlanan Oyun İçinde Oyun programının yapımcılığını ve sunuculuğunu sürdürmüştür.
Go_egitmeni

Go ile ilgili çeşitli tanıtım ve turnuva organizasyonlarında yer alırken, Avrupa Go Federasyonu sertifikalı Go hakemi olarak 7 yıl boyunca Uluslararası İstanbul Go Turnuvası‘nda başhakem olarak görev almıştır. Türkiye Üstün Yetenekli Çocuklar Vakfı’nda başlayan ve halen üstün potansiyelli çocuklarla devam ettiği çocuk atölyelerinin yanı sıra yetişkin atölyelerine İstanbul Go Okulu ve Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği(BÜMED) bünyesinde devam etmektedir. Aynı zamanda ortağı olduğu Tuva Sanat’la birlikte kurumlar ve bireyler için çocuklara ve yetişkinlere yönelik kişisel gelişim ve eğitim atölyeleri organize etmektedir.

Mehmet Emin Barsbey üniversite yıllarında özellikle öğrenci temsili üzerinde çalışmış, Öğrenci Konseyi başkanlığını yürütmüş ve Türkiye’yi Avrupa Öğrenci Kongresi’nde temsil etmiştir. İstanbul Go Okulu’nu kurmadan önce Outdoortv‘de ve çeşitli yayın kurumlarında editörlük yapmıştır. İFSAK’ta sinema atölyelerine katılmış ve kısa film çalışmalarında görev almıştır. RNA Değişim Yönetimi‘yle işbirliği içinde çalışmakta Strateji, Değişim Yönetimi ve Sosyal Medya gibi alanlarda da çalışmalar yürütmektedir.

Basında ve çeşitli mecralarda çıkan yazı ve röportajları:

Yaratıcı Drama Eğitmeni: Ülkü Aşaröz

Sanatçı & sahne sanatları eğitmeni:

İstanbul doğumlu sanatçı Ülkü Aşaröz anne ve babasının müzik sevgisi ve yönlendirmesiyle 5 yaşında mandolin, piyano ve bale dersleri almaya başladı.

Muammer Sun, Cenan Akın ve Selahattin Evcil gibi Türk çağdaş müziğinin büyük müzisyenlerinden dersler alarak hem korolarda hem de tiyatro ve dans gösterileriyle zenginleşen aktif bir ortaokul ve lise dönemi geçirdi.

Ankara Üniversitesi DTCF tiyatro oyunculuk ana sanat dalına yönelerek, hocası Prof. Dr. Nurhan Karadağ ile dans tiyatrosu ve müzikal üzerine çalışmalar yaptı. Stüdyo Ankara’da çeşitli cıngıllar, tiyatro ve reklam müzikleri hayata geçirdi.

Pek çok tiyatro eserinde oyuncu ve yönetmen olarak çalıştı. Dizi, drama,  sinema ve reklam oyunculuğu yaptı. Sahne sanatları eğitmeni kimliği ile çocuk, genç ve yetişkinlerden oluşan sanat topluluklarını sahneye hazırladı. 2000 yılı Eurovision Şarkı Yarışmasında TRT’nin oluşturduğu 8 kişilik jüri kurulunun içinde yer aldı.

3 yıl, dünyanın çeşitli yerlerinden gelerek ülkemizde okuyan üniversite öğrencilerden oluşan “Dünya Renkleri Korosu”nun şefliğini yaptı ve koroya bir albüm hazırladı. Sanatçı, çocuklar için bestelediği şarkılardan oluşan ve “Öncü Müzik”ten çıkan “Sadece Çocuklar İçin” isimli albümüyle çocuk gösterilerine ve konser programlarına katılmaktadır.

Ankara’da bulunduğu dönem içerisinde sanat çalışmalarının yanı sıra yaratıcı drama, diksiyon, bale, step aerobik ve aerodans dersleri verdi. Ülkü Aşaröz halen Meditatif dans dersleri ile ruh-zihin-beden bütünlüğü ve nefes, omurga farkındalığı ve yaratıcı drama, sahne ve kamera oyunculuğu teknikleri üzerine çeşitli gruplara eğitmenlik yapmaktadır.

Sorularınız ve kayıt için bizimle irtibata geçebilirsiniz.