Online Go Oyunu Dersi

internet Go oyunu eğitimi İnternet üzerinden Go kursunuzu tamamlayabilirsiniz

Go oyununu öğrenmek için İstanbul Go Okulu eğitmenlerinden online Go oyunu dersi alabilirsiniz. İnternet üzerinden Go eğitimi almak için internet bağlantısı olan bir bilgisayar dışında bir gereklilik yoktur. Böylelikle Go oyunu kursu için Türkiye’nin ve dünyanın her yerinden katılım sağlayabilirsiniz.

Online ders süresi dersin akışına göre 60-70 dakika arasında değişebilir. Birden çok ders alan katılımcılar dersler arasında kendilerine verilen egzersizleri çözebilirler ve böylelikle daha hızlı bir gelişim gösterebilirler.

İstanbul Go Okulu ve Go ve Strateji Derneği’nden belge almak isteyen katılımcıların en az 4 ders almaları gerekir.

Yeni başlayanlar için Go oyunu eğitimlerinde oyunun temel kural ve kavramları öğretilir. Nefes, alan, oyun sonu, puanlama, iki göz ve ko kuralı bunların başında gelir.

Öğrencinin eğitmenle yaptığı ya da daha önceden yapmış olduğu oyunlar yorumlanır. Öğrencinin kendisini geliştirebilmesi için kullanabileceği online ve offline kaynaklar tanıtılır.

Online Go derslerine başvurmak için iletişim sayfamızdan bizimle iletişime geçebilir, ders kurmanız gereken dijital bağlantıyı öğrenebilir ve eğitmenle randevulaşabilirsiniz.

Online Go Oyunu Dersi

Online Go Dersi için internet bağlantısı yeterlidir

Go Nedir?

Go Çin’de ortaya çıkmış ve Uzak Doğu’da popüler klasik bir strateji oyunudur. Kuralları oldukça basit olmasına karşılık klasik oyunlar içerisinde en karmaşık olanıdır. Bunun nedeni oyunun çok fazla olasılık içermesidir.

Go oyunu aynı zamanda Uzak Doğu kültürünü ve değerlerini de yansıtır. Oyuna eşlik eden bir tarih ve anlatı vardır. Go üzerine yazılmış şiirler ve çekilmiş filmler vardır.

Go oynamak kişinin yapabileceği en üst düzey zihinsel egzersiz olarak kabul edilebilir. Oyuncu problem çözme becerilerini geliştirir, dikkat ve odaklanma performansını üst düzeye taşır. Çok yönlü düşünme, esneklik, doğru zamanlama ve kaynakların etkin kullanımı gibi stratejik yaklaşımları içselleştirir.

Go oyunu için yaş sınırı yoktur. Çoğunlukla 7 yaş ve üstü çocuklar yeterli zamanı ayırmaları durumunda rahatlıkla öğrenebilir. İlgi ve beceri düzeyine göre Go’ya başlama yaşı 4’e kadar inebilir. Yetişkinler düzeyinde ise biz üst sınır yoktur. Go 7’den 70’e herkes tarafından oynanabilir.

İstanbul Go Okulu Hakkında

İstanbul Go Okulu Go oyununu tanıtmak ve yaygınlaştırmak misyonuyla yola çıkmıştır. Bu konuda eğitimler ve turnuvalar düzenlemekte, makalaler yayınlamakta, ekipmanlar üretmekte, basılı ve dijital dokümanlar hazırlamakta ve basın ve tanıtım çalışmaları düzenlemektedir.

Küçük bir öğrencimizle yaptığımız online oyun yorumu:

0 cevaplar

Cevapla

Yazıyla ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz.
Buraya yorumlarınızı yazabilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir