Kadıköy Satranç Kursu

Çocuklar için Satranç Kursu

@Kızıltoprak, Kadıköy
@Mecidiyeköy

7-18 yaş için satranç kursu

Satranç eğitimi merkezlerimiz:

Kızıltoprak, Kadıköy adres: Bağdat Caddesi Nazlı Apt. No: 78/11 Kızıltoprak/Kadıköy
(Florence Nightingale karşısı, QNB Finansbank üstü) Konum: https://goo.gl/i55jz2

Mecidiyeköy adres: Garaj Sok. Andsoy Apt. No:4/8 Fulya Mah. Mecidiyeköy/Şişli
(Adresimiz Mecidiyeköy metro ve metrobüs istasyonlarına yürüyüş mesafesindedir, sokağımızda katlı otopark bulunmaktadır.) Konum: https://goo.gl/maps/szMW3VmQaNq

Bilgi ve kayıt için: 0216 550 9910 | 0212 249 9048 | 0535 952 8993

Satranç Atölyemiz Hakkında

Satranç, insanoğlunun yarattığı en derin ve keyifli oyunlardan biridir. Özellikle çocuk eğitiminde etkili biçimde kullanılan bir spor dalı da olan satranç, ülkemizde ve dünyada da her geçen gün yaygınlaşmakta ve daha çok kişi tarafından oynanmaktadır.

İstanbul Go Okulu kış atölyelerinde verilecek satranç eğitimlerinde, çocukların yaş ve seviyelerine uygun olarak, satranç sporunu tanımaları, inceliklerini öğrenmeleri ve yetenekleri doğrultusunda gelişmeleri hedeflenmektedir. Deneyimli eğitmenlerimiz eşliğinde yapılacak çalışmalarda, temel satranç kural ve taktikleri dışında, zamanı doğru kullanma, plan kurma, etkili ve farklı problem çözme gibi pek çok konuda örnekler eşliğinde öğrencilerimizin temel satranç kültürü ve becerilerini elde etmesi amaçlanmaktadır.

İkili oyun uygulamaları ve mini turnuvaların da yer aldığı programımız, eğlendirici ve eğitici görsel materyallerle de desteklenerek zenginleştirilecektir. İlerleyen aylarda ekip olarak farklı ulusal turnuva ve eğitimlere de katılmak mümkün olacaktır.

Eğitmenlerimiz:

Erşan Gökerman

Satranç Kursu Eğitmenlerimizden Erşan Gökerman

Satranç Kursu Eğitmenlerimizden Erşan Gökerman

FIDE Instructor, satranç antrenörü Erşan Gökerman, 1997 yılından bu yana satranç eğitimi alanında çalışmaktadır. İstanbul Satranç Eğitim Merkezi’nin kurucularından biri olarak, kendi öğrencilerinden ve Uluslararası yıldızlardan oluşan İSEK Satranç takımı ile 2011 Türkiye İş Bankası Satranç Süper Liginde şampiyonluk yaşamıştır. Satranç Sever dergisinin daimi yazarlarından biridir. 2001 İstanbul şampiyonu olan Gökerman, 9 yıldır Özel Açı Okullarında satranç eğitmeni olarak görev almaktadır.

Mehmet Erdem Kayar

Satranç Kursu Eğitmenlerimizden Mehmet Erdem Kayar

Satranç Kursu Eğitmenlerimizden Mehmet Erdem Kayar

FIDE(Dünya Satranç Federasyonu) Trainer, Satranç Antrenörü, Mehmet Erdem Kayar, Türkiye Satranç Federasyonu Milli Takımlar Sorumlusu ve Milli Takım Alt Yapı (7-12 Yaş Grubu) Antrenörlüğü görevlerinde de bulunmuştur. “Satrancın Transendental Geometrisi” ve “From The Ashes of A Classic” isimli iki adet yayınlanmış makalesi vardır. Türkiye Satranç Federasyonu Antrenörler Kurulu üyesi ve İstanbul Satranç Derneği yönetim kurulu eski üyesidir. Çok sayıda ulusal ve uluslararası turnuvalara iştirak ederek çeşitli dereceler elde etmiş, aktif sporcu olduğu dönemde 2245 Elo (Uluslararası Kuvvet Derecesi) puanına ulaşmıştır. Şu anda Özel Açı Okullarında satranç eğitmeni olarak görev yapmaktadır.

Sorularınız ve kayıt için bizimle irtibata geçebilirsiniz.