sınıfta mindmappingÇocuklar için Zihin Haritaları

Eğitimin güçlü ve modern aracı

Zihin haritaları dersi ilköğretim birinci sınıftan liseye kadar uygulanabilir. Öğrencilerin bireysel ihtiyaçları ve beceri düzeyleri değerlendirerek birebir ya da en fazla 3-4 kişilik gruplar halinde çalışma düzenlenir. Çalışmanın süresi, yoğunluğu ve süresi birebir görüşme sonrasında belirlenir. Pandemi dönemi boyunca eğitimlerimiz online olarak devam etmektedir.

Zihin haritaları programından dileyen yetişkinler de faydalanabilir. Bireyin profiline ve ihtiyaçlarına göre eğitim dizayn edilir.

Online randevu için tıklayın.

Online Eğitim ve detaylı bilgi için program koordinatörümüz AyThink Gelişim web sitesini inceleyebilirsiniz.

Bilgi ve kayıt için:

Telefon: 0216 550 9910 & 0212 249 9048 | Mobil telefon ve WhatsApp: 0535 952 8993 | E-posta göndermek için sayfamız.

Zihin Haritaları Programı Hakkında

Neden Zihin (Akıl) Haritaları?

Çok amaçlı bir düşünme aracı olan Zihin Haritaları aynı zamanda beyninizin “İsviçre Çakısı” olarak da ifade edilebilir. Zihin Haritaları tekniği üretkenliğinizi artırır ve yaratıcı fikirlere ulaşmanızı sağlar.

“Tony Buzan’ın Zihin Haritalarından daha net ve etkin bir zihinsel araç olamaz!” – The Times

Çocuklar için Zihin Haritaları

Çocuklar için Zihin Haritaları’nın Faydaları

Nasıl?

Tony Buzan’ın Zihin Haritaları konusunda Türkiye’nin tek lisanslı eğitmen ekibine sahip AyThink Gelişim tarafından yürütülen bu eğitim, güçlü ve etkili zihin haritalarını nasıl üreteceğinizi öğreterek bunları çok geniş ve farklı alanlarda nasıl uygulayacağınızı sizlere gösterecek.

Pandemi dönemi boyunca eğitimlerimiz online olarak devam etmektedir.

Bir Öğrencinin Zihin Haritası (IMandMap) Kullanımında 7 Yol:

Burada, bir öğrencinin bir akademik yıl içinde çalışmalarına yönelik olarak
verimini arttırmasına yardımcı olacak Zihin Haritaları ve Imindmap kullanımının 7 yolunu bulacaksınız.

1-) ÖDEVLERİNİ PLANLAMA:

Bir işin planlaması, çalışmanın bütünü içinde en zor kısımdır. Imindmap, planlayacağınız konunun öncelikle ne olduğu, ve planlamanın güçlüğünün üstesinden nasıl başarı ile gelineceği konusunda rahatlıkla net fikirler üretmenizi sağlar. Brainstorm View (beyin fırtınası) şeması ile, fikirlerinizi organize etmede zorluk yaşamazsınız. Çünkü fikirlerinizin digital yapışkan notlar halinde akmasını sağlar, ve çalıştığınız konunun planlamasının temelini bilmenizi sağlar.

Planlama aşamasının ardından, Zihin Haritaları üzerinde fikirlerinizi kolayca inşa etmeye başlayabilirsiniz. Beyin fırtınası ve Zihin Haritaları ile, sizin beyin fırtınanız otomatik olarak zihin haritanıza yerleşecektir, böylece farklı bir yolla düşüncelerinizi hayalinizde canlandırmış olacaksınız.

*Sadece Imindmap 8 Ultimate için geçerlidir.

2-) NOT ALMA:Aythink Gelişim 

Zihin Haritaları, genellikle çoğumuzun alışık olduğu şekildeki uzun, düz, monoton, yayılarak büyüyen not alma şeklindeki geleneksel yöntemden çok daha elverişli bir yol sunar. Bir yaprak üzerinde tüm bilgiler, anahtar kelimeler yardımıyla muhafaza edilir, gerçeklerle fikirler arasında ilişkinin sağlanarak, metin içindeki en önemli bilgilerin hızlı bir şekilde not edilmesini kolaylaştırır.

Imindmap ayrıca, oluşturduğunuz haritanızda, öğretmeninizle birlikte yeni dalların uçlara yerleştirilmesine izin vererek, hızlı bir zihin haritalama yapısının oluşturulmasına imkan verir.

3-) ALIŞTIRMALARI GÖZDEN GEÇİRME:

Imindmap, ders notlarınızı, özet bir okuma formatında kolayca gözden geçirebilmenizi sağlar. Bu haliyle notlarınız, hafızaya daha kolay yerleşerek, geleneksel yöntemdeki yığın halindeki görünümünden ve göz korkutucu olmaktan uzaklaşır. Ayrıca, renkler ve kıvrımlı dalların kullanımı ve anahtar kelimeler, bilgilerin kolayca hatırlanmasını sağlar.

Imindmap, aynı zamanda notlarınızı seslendirme imkanı sağlayarak, sadece size özel, özgürce yarattığınız haritanıza sahip olmanıza olanak tanır. Haritanız, hafızanıza birçok algının yerleşmesine, dallarınız ve testiniz üzerinde kendi kendine bilgilerin saklanmasına izin verir.

4-) YARATICI FİKİRLER:

Zihin haritalama öğrencilere, gelecekte yapacakları sanat çalışmaları veya yaratıcı yazarlık konusunda, binlerce yaratıcı düşüncelerinin düzenlenmesine yardımcı olabilir. Zihin haritaları, kağıt üzerinde veya bilgisayar ekranında yer alan zihninizdeki düşüncelerin, bir fikir veya onunla ilgili yüzlerce fikrin izdüşümü olarak gösterilmesine imkan tanır. Her türlü düşüncenizi, not edebileceğinizden şüpheniz olmasın. Bu sayede en iyi fikirlere ulaşabileceğinizden emin olabilirsiniz.

5-) SUNUM YAPMA:

Bir dinleyici grubunun önünde sunum yapmak, öğrenciler için güç bir iştir. Sunumun çalışma kağıdı veya Powerpoint üzerinden yapılması esnasında, dinleyicilerin ilgisi hızla azalır. Oysa Zihin haritaları ile sunum yaparken, zihninizde oluşturduğunuz anahtar kelimeler yoluyla, konuyu az ve öz kelimelerle, renkler, kıvrımlı dallar ve şekiller yardımıyla anlatırken , dinleyiciyi hem sıkmamış hem de konunun içine daha rahat çekmiş olacaksınız.

6-) PROBLEM ÇÖZÜMLEME:

Çoğu öğrenci farkında değildir, ancak problem çözme yeteneğine sahip olmak, bir işe girerken, işverenler açısından dikkate alınan enönemli meziyettir. Imindmap kullanımı, probleminizin mantıksal olarak yapısının oluşturulmasını ve bu problemin nasıl çözümleneceğine dair yaratıcı fikirlerinizin ortaya çıkarılmasını sağlar.

Imindmap kullanımı, konuyu hatırlatmaya yardımcı olacak ilave kaynaklar, linkler yardımıyla, probleminizi en iyi şekilde çözüme ulaştıracak haritanızın tanımlanmasını ve bu sayede ilgili problemin çözümünü sağlayacaktır.

Okullarda Zihin Haritaları Uygulaması

Okullarda Zihin Haritaları Uygulaması

7-) GRUP ÇALIŞMASI

Zihin haritalama, grupta yer alan her kişinin yaratıcılığını maksimize ederek, etkili grup çalışmalarının yapılmasını sağlar. Imindmap, sizin diğer grup elemanlarıyla işbirliği halinde rahatlıkla çalışmanıza imkan verir.

Imindmap Cloud ve Mobile ile, zihin haritanız eş zamanlı olarak kaydedebilir ve nerede olursanız olsun paylaşabilirsiniz.

Zihin Haritaları Eğitiminin Kazandırdıkları

 • Hem özel hem de profesyonel yaşamınızda zaman yönetimini geliştirerek haftada %20 zaman kazanacaksınız.
 • İletişim kurma, problem çözme, yaratıcılık ve bilgi alma yöntemlerinizi geliştireceksiniz.
 • Zihin Haritaları ile ‘Öğrenmeyi Öğrenme’nin tadına varacaksınız.
 • Daha yaratıcı, stratejik ve analitik düşünmeye başlayacaksınız.
 • Her gün önünüze gelen binlerce bilgi ile nasıl etkin bir şekilde başa çıkacağınızı öğreneceksiniz.
 • Tek başınıza veya takım olarak daha yaratıcı çalışmalar yapabilecek ve daha yenilikçi fikirler üreteceksiniz.
 • Büyük resmi görmeyi gerektiren fikir ve kavramları hızlı ve kolay bir şekilde anlatabileceksiniz.
 • Zihin Haritalarının kişisel ve profesyonel uygulamalarını öğreneceksiniz.
 • Zihin Haritalarını kullanarak, iletişim konusunda daha fazla netlik sağlıyoruz; daha fazla yaratıcı fikri daha kısa zamanda üretiyor ve her gün oldukça fazla zaman kazanıyoruz. Kısacası daha fazla iş bitiriyoruz.” Cliff Shaffran, CEO, Q3 Global

Zihin Haritaları ile ilgili detaylı bilgi için AyThink web sitesi. 

Program koordinatörümüz:
AyThink adına Aykut Açkalmaz
Tony Buzan ve Aykut Açkalmaz

Koordinatörümüz Aykut Açkalmaz Tony Buzan ile birlikte

AyThink Gelişim bir eğitim, koçluk ve danışmanlık firması olarak 17 senelik koçluk , zihin haritaları ve kurumsal danışmanlık deneyimiyle Aykut Açkalmaz & Gökhan Telkenar tarafından yönetilmektedir.
Firmamız eğitim koçluğu ve kurumsal danışmanlık olmak üzere 2 alanda hizmet vermektedir.

Eğitim koçluğu, öğrencilerin akademik yaşamlarındaki performanslarını en üst düzeyde kullanmalarını sağlayan bir metotlar bütünüdür. Bu metotlarla öğrencilere öğrenmeyi öğrenme öğretilir, farkındalık sağlanır ve akademik yaşam çok daha kolay ve eğlenceli bir hal alır.

Kurumsal danışmanlık kapsamında ise kurumsal projeler ve eğitimlerde , özellikle zihin haritaları tekniğinden yararlanılarak şirket çalışanlarının yenilikçi düşünme, iletişim, problem çözme, işbirliği, analiz etme, sunum yapma, planlama, proje yönetimi becerilerinin geliştirilmesi sağlanır.

Kurumsal danışmanlık kapsamında amacımız :

 • Kurumların yaptığı danışmanlık ve eğitim yatırımının sadece bilgi düzeyinde değil, davranış boyutuna taşınmasını sağlamak,

  Zihin Haritaları - Tony Buzan

  Eğitmenimiz Aykut Açkalmaz’ın kitabı

 • Kurumların eğitim ve danışmanlık için ayırdıkları bütçeleri etkin proje ve eğitim tasarımı ile en aza indirerek verimini maksimize etmek
 • Bizden sonra da kurum tarafından sürdürülebilir sade ve etkili eğitim ve danışmanlık sistemleri kurgulamak
 • Zihin Haritaları ile öğrenen organizasyonu kurumun kültürü haline getirmek
Buzan Tekniği

Zihin haritalarının yaratıcısı Tony Buzan’ın da kullandığı bu sistem, AyThink Gelişim’de de Buzan’ın sertifikalı eğitimcileri tarafından tüm yenilikleri takip edilerek dünya ile eşzamanlı olarak uygulanmaktadır.

Bilgi ve kayıt için:

Telefon: 0216 550 9910 & 0212 249 9048 | Mobil telefon ve WhatsApp: 0535 952 8993 | E-posta göndermek için sayfamız.

Sorularınız ve kayıt için bizimle irtibata geçebilirsiniz.