craft çocuk

İstanbul Go Okulu 2015 yazında neler yaptı?

İstanbul Go Okulu olarak yazın boş durmadık ve çeşitli aktivitelerle yüzlerce kişiye Go’yu ulaştırmaya çalıştık. İlkbaharı çocuklar için Anabilim Eğitim Kurumları’nda özel olarak düzenlediğimiz 2. Yaza Merhaba Go Turnuvası ve Maçka Parkı’ndaki Go pikniğiyle sonlandırdık. Haziran’da Düşler Akademisi Kaş’a uğradık ve ayın sonunda yaz atölyelerimizi Taksim’de başlattık. Ardından bu sene iki yeni kurumda ilk Go derslerimizi yaptık. Birisi Robert Koleji Mezunlar Derneği’nin diğeri de Yeşilyurt Spor Kulübü’nün yaz okulu. Her iki kurumda toplam 300’e yakın öğrenciye ulaştık.

ahmet_celebiler2

Ahmet Celebiler tekrar Go tahtasında!

Bu yazın en ilginç anekdotlarından biri Türkiye’nin en eski Go oyuncularından Ahmet Celebiciler’in bizden haberdar olması ve aradan geçen yılların ardından ilk Go oyununu bizimle oynaması. Ahmet Bey kişisel kütüphanesinde yer alan Japonca Go problemleri ansiklopedisi setini de okulumuza armağan ederek bizi ayrıca onore etti. Temmuz’da yetişkinlerle İzmit Yuvacık’ta Go-Yoga kampı yaptık. Hafta sonu yeşilin içinde ve huzurla geçti. Ağustos sonundaysa tam günlük yeni başlayan yetişkinler atölyesinde ailemize yeni oyuncular ekledik.

Tüm bunlardan bahsederken İTÜ Bilim Merkezi’nde geçen sene olduğu gibi devam eden derslerimizden, Çeşme Fly-Inn Beach’te Craft Çocuk Atölyesi’nde gerçekleştirdiğimiz tanıtımdan, Kent Radyo İstanbul’a konuk olmamızdan ve Bahçeşehir Üniversitesi’nde girişimcilik ve strateji üzerine sohbet etmek üzere misafir olduğumuz yüksek lisans dersinden bahsetmemiş olduk. Kısacası yazın Go adına çok çalıştık ve önümüzdeki kış daha da fazlasıyla devam etmeyi planlıyoruz.

Birbirinden farklı herhangi bir platformda karşınıza çıkabiliriz. Bizi izlemeye devam edin!

Etkinliklerle ilgili görseller için Facebook sayfamıza ya da Instagram sayfamıza ulaşabilirsiniz. 

Go Yoga Doğa Kampı

Go Yoga Doğa Kampımızdan

0 cevaplar

Cevapla

Yazıyla ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz.
Buraya yorumlarınızı yazabilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir