9. Açı Okulları Go Turnuvasıİstanbul Go Okulu ve Açı Okulları işbirliğiyle ilkokul ve ortaokul öğrencileri için düzenlenen 9. Açı Okulları Takım Go Turnuvası 06 Mart 2024 Çarşamba günü Sarıyer’de gerçekleştiriliyor.

Turnuvaya katılım ücretsizdir ancak ön kayıt zorunludur. Turnuva kontenjanı 100 kişiyle sınırlıdır. Öğle yemeği Açı Okulları tarafından katılımcılara ücretsiz sunulmaktadır.

Turnuvaya kayıt olabilmek için aşağıdaki kayıt formunu doldurmanız gerekmektedir. Sorularınız için iletişim sayfamızdan bizimle irtibata geçebilirsiniz. Katılım için ön kayıt zorunludur.

Turnuva ilkokul ve ortaokul kategorilerinde düzenlenmektedir ve takımlar kendi içlerinde sadece ilkokul ve sadece ortaokul öğrencilerinden oluşturulabilir. Lise kategorisi için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Okulunuza davetiye gönderilmesi ve diğer sorularınız için tıklayın.

Son başvuru tarihi: 01 Mart 2024 Cuma

Turnuva adresi: Bahçeköy Valide Sultan Cad. Alay yolu No:2 34473 Sarıyer / İstanbul
Turnuva konumu: https://maps.app.goo.gl/fuCFk3yZpYGMxpdu6

Turnuva kuralları:

  • 19×19 oyun tahtası, Japon oyun kuralları.
  • 30’ar dakika mutlak zaman
  • 6.5 puan komi, avanssız düz oyunlar.
  • İlk masada siyah ve beyaza kura(nigiri) ile karar verilir ve diğer masalarda renkler ilk masaya göre belirlenir. Her takımın 1., 2. ve 3. oyuncuları eş zamanlı olarak karşı karşıya gelir. 3 maçından 2’sini ya da 3’ünü kazanmış olan takım galip sayılır.

Turnuva programı:

10.00-10.15: Kayıt
10.15-10.30: Açılış
10.30-11.30: 1. Tur
11.30-11.45: Ara
11.45-12.45: 2. Tur
12.45-13.30: Öğle yemeği
13.30-14.30: 3. Tur
14.30-14.45: Kapanış ve ödül töreni


Çocuk Go Turnuvası

Veli Notları:

  • Kayıt formu üzerinden ön kayıt olmuş olsanız dahi turnuva günü kayıt için ayrılan sürede kesin kaydınızı turnuva alanında tamamlamanız gerekmektedir. Turnuvaya katılım ücretsiz ancak kontenjanla sınırlıdır.
  • Herhangi bir nedenle turnuvaya katılamayacak olan ya da özel bir not iletecek ailelerden ricamız bize WhatsApp’tan yazılı olarak mesaj göndermeleri. Turnuva günü yoğunluk nedeniyle telefonlara cevap veremiyoruz.
  • Velilerimiz ve diğer misafirler turnuvayı ve dersleri uzaktan izleyebilirler. Turnuva masalarına çok yaklaşmamaları, maçlara herhangi bir müdahalede bulunmamaları ve bir sorun tespit ederlerse hakemlere bildirmeleri rica olunur. Turnuva masaları etrafında sürekli sabit bulunmadan velilerimiz maçları dönüşümlü olarak izleyebilirler ve böylelikle oyunlar etrafında sakinliği koruyabiliriz. Veliler için ayrıca bekleyebilecekleri bir alan olacaktır.
  • Turnuva boyunca misafir veli ve öğretmenlerimizin güvenlikten aldıkları misafir yaka kartlarını üzerlerinde taşımaları gerekmektedir. Açı Okulları kampüsü dahilinde tüm açık alanlar dahil olarak sigara içmek yasaktır. Sigara içmek isteyen velilerimiz kampüs dışına çıkabilirler.
  • Turnuvamız çocuklarımızın keyifli vakit geçirmesi ve daha zorlu turnuvalara hazırlanması içindir. Vurgumuz kazanmaktan çok yeni dostluklar edinmeleri, pratik yapmaları ve deneyim kazanmalarıdır.

Kayıt Formu

9. Açı Okulları Takım Go Turnuvası

*Okul öncesine devam eden öğrencilerimiz ilkokul kategorisinde yarışabilir.
Eğer tek oyuncu olarak katılıyorsanız bu kutuyu boş bırakabilirsiniz. Sizi bir takıma biz yerleştireceğiz.
Turnuva çekilen genel plan çekimler bu izinden bağımsız olarak paylaşılabilir.
Gerekli bilgiler: Davet mektubunun gönderileceği okulun resmi e-posta adresi, ilgili okulun resmi adı, (farklı kampüsler varsa) öğrencinin kampüsü, öğrencinin sınıfı ve okul numarası ||| Eğer elinizdeki bilgiler şu an için tam değilse bu davet mektubunu daha sonra öğretmeninizden de rica edebilirsiniz.

Önceki turnuvalarımızdan kareler: