Seminer: Çocuklarımız Neden Bu Kadar Çabuk Sıkılıyor?

play attentionHerhangi bir uzman görüşüne gerek kalmadan her anne baba çocuklarımızın daha yalın zamanlara göre içinde bulunduğumuz karmaşık çağda, pek çok yönden zayıfladığını görebilir, görüştüğüm her öğretmen-terapist vs. Meslek gruplarından da aynı görüşü duymak mümkün. Çocuklarda sosyal, duygusal ve akademik işleyişler açısından bir düşüş var ve bu düşüş imajın öze karşı öncelik kazandığı çağda, bir yükselişmiş gibi gösterilmeye çalışılıyor, içerik-öz artık tamamen arka planda, imaj hayatın her alanında fütursuzca pompalanıyor.

Beyin esnek ve değişkendir

Günümüz çocukları okula duygusal olarak öğrenmeye hazır olmadan geliyorlar. Modern hayat tarzlarımızda buna katkı sağlayan çok sayıda faktör bulunuyor. Bildiğimiz gibi beyin esnek ve değişkendir. Çevre yoluyla beyni “daha güçlü” ya da “daha zayıf” hale getirebiliriz. Bütün iyi niyetimize rağmen ne yazık ki çocuklarımızın beyinlerini yanlış yöne doğru şekillendiriyoruz.
Eh bir yerden başlamak gerek, bir araya gelip deneyim aktarımı yapacağımız seminerimize davetlisiniz.

Konuşmacı Caner Özbakır hakkında:

Caner Özbakır Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği bölümünde lisansını tamamlamış, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde Sosyoloji, Marmara Üniversitesi’nde Yönetim ve Çalışma Psikolojisi ve PDR üzerine yüksek lisans tez çalışmaları yapmıştır. İstanbul Psikanaliz Derneği çalıştaylarına katılmış ve wisc-r ve rorschach eğitimlerini tamamlamıştır.  Türk Satranç Eğitim ve Geliştirme Vakfı yönetim kurulu üyeliğinin yanı sıra çeşitli kolejlerde satranç dersleri vermiş ve satranç turnuvalarında organizatör olarak görev almıştır. Halihazırda bireysel mentörlük ve oyun terapisi çalışmalarına ve sinema ve satranç alanlarında eğitimlerine devam etmektedir.

0 cevaplar

Cevapla

Yazıyla ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz.
Buraya yorumlarınızı yazabilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir