Zihin Haritaları Aythink Uygulayıcı Eğitimi

Zihin haritaları tekniği ile öğrencilerinize öğrenmeyi öğretebilir ve ağır müfredatı eğlenceli ve çekici hale getirebilirsiniz. Öğretmen eğitimi programı sonunda Tony Buzan International logolu katılım belgesine ve AyThink Zihin Haritaları bilgisayar programına sahip olacaksınız.

Süre: 6 saatZihin Haritaları ile Öğrenmeyi Öğrenmek

Tarih ve Saat: 25 Mayıs Cumartesi, 10.00-13.00 & 14.00-17.00 @Mecidiyeköy, İstanbul

Bilgi ve kayıt için:

Belge: Eğitim sonunda katılımcılar uygulayıcı eğitimi katılımcı belgesi alacaklar. Belge İngiliz Tony Buzan International, AyThink Gelişim Akademisi ve Go ve Strateji Derneği onaylı ve logoludur.

Bu eğitim kapsamında Aythink Zihin Haritaları bilgisayar programı öğretmenlerin bilgisayarlarına ücretsiz olarak yüklenir. 

Kimler katılabilir?

 • Öğretmenler ve öğretmen adayları.
 • Kurum sahipleri ve yöneticiler.
 • Çocuklarıyla ve kendi bireysel çalışmalarında daha etkin bir yöntem benimsemek isteyen veliler ve yetişkinler.

Neden Zihin Haritaları Uygulayıcı Eğitimine Katılmalısınız?

 • Öğretmenler öğrencilerine ders içeriklerini kolayca ve akılda kalıcı bir şekilde aktarma yöntemine sahip olurlar. Görselleştirilmiş zihin haritaları ile ders müfredatını daha çekici ve akılda kalıcı olarak aktarabilirler.
 • Örnek olarak Tarih, Türkçe, Biyoloji öğretmenleri yoğun müfredatı öğrencilerine kolayca aktarabilirler. Fizik ve Matematik öğretmenleri formülleri haritalandırma yoluyla iletebilirler.
 • Kendi iş ve çalışma planlarını zihin haritaları ile kolayca organize edebilirler.
 • Görselleştirilmiş ders içerikleri velilerden, öğrencilerden ve okul yönetiminden oldukça olumlu geri dönüşler almaktadır. Yeni nesil eğitim metotlarını kullanmak öğretmenlerini kurumlarında öne çıkarır.
 • Öğretmenler kariyerlerinde ve CV’lerinde İngiliz eğitimci Tony Buzan, Aythink Gelişim Akademisi ve Go ve Strateji Derneği logolu bir referansa sahip olurlar.

  Sınıfta Haritalandırma ve Öğretmen Eğitimi

  Aykut Açkalmaz ve ekibi Zihin Haritaları öğretmen eğitimi ve çocuk kurslarına İstanbul Go Okulu merkezlerindede devam ediyor.

 • Öğretmenler sınıf ve okul panolarını Aythink zihin haritaları programında kolayca hazırladıkları ya da dilerlerse kendi çizdikleri zihin haritaları ile donatabilirler. Mesela Çanakkale 18 Mart zaferini Zihin Haritası’nda hazırlamayı ya da hücrenin yapı taşlarını Aythink Zihin Haritası ile hazırlamayı düşünür müsünüz?
 • Bu eğitim kapsamında Aythink Zihin Haritaları bilgisayar programı öğretmenlerin bilgisayarlarına ücretsiz olarak yüklenir. Ayrıca Aythink eğitimlerinde eğiticiler tarafından bugüne değin hazırlanmış binlerce zihin haritası arşivine erişim hakkına sahip olur ve bu hazır şablonlardan faydalanabilirsiniz.
 • Aythink Eğitim Kitabını ücretsiz olarak temin edersiniz.

Zihin Haritaları Nedir?

Çok amaçlı bir düşünme aracı olan Zihin Haritaları aynı zamanda beyninizin “İsviçre Çakısı” olarak da ifade edilebilir. Zihin Haritaları tekniği üretkenliğinizi artırır ve yaratıcı fikirlere ulaşmanızı sağlar.

Gelirken yanınızda ne getirmelisiniz?

 • Zihin Haritaları programının kurulacağı ve çalışmanızı gerçekleştireceğiniz kişisel dizüstü bilgisayarınız.
 • En az 6 renk olmak üzere keçeli kalem (Ör: Faber Castel)
 • 30 yapraklı orta boy resim defteri
 • 4 farklı renkli kare ebatlı post-it

Program koordinatörümüz:
AyThink adına Aykut Açkalmaz

Tony Buzan ve Aykut Açkalmaz

Koordinatörümüz Aykut Açkalmaz Tony Buzan ile birlikte

AyThink Gelişim bir eğitim, koçluk ve danışmanlık firması olarak 17 senelik koçluk , zihin haritaları ve kurumsal danışmanlık deneyimiyle Aykut Açkalmaz tarafından yönetilmektedir. Firmamız eğitim koçluğu ve kurumsal danışmanlık olmak üzere 2 alanda hizmet vermektedir.

Eğitim koçluğu, öğrencilerin akademik yaşamlarındaki performanslarını en üst düzeyde kullanmalarını sağlayan bir metotlar bütünüdür. Bu metotlarla öğrencilere öğrenmeyi öğrenme öğretilir, farkındalık sağlanır ve akademik yaşam çok daha kolay ve eğlenceli bir hal alır.

Kurumsal danışmanlık kapsamında ise kurumsal projeler ve eğitimlerde , özellikle zihin haritaları tekniğinden yararlanılarak şirket çalışanlarının yenilikçi düşünme, iletişim, problem çözme, işbirliği, analiz etme, sunum yapma, planlama, proje yönetimi becerilerinin geliştirilmesi sağlanır.

Kurumsal danışmanlık kapsamında amacımız :

 • Kurumların yaptığı danışmanlık ve eğitim yatırımının sadece bilgi düzeyinde değil, davranış boyutuna taşınmasını sağlamak,

  Zihin Haritaları - Tony Buzan

  Eğitmenimiz Aykut Açkalmaz’ın kitabı

 • Kurumların eğitim ve danışmanlık için ayırdıkları bütçeleri etkin proje ve eğitim tasarımı ile en aza indirerek verimini maksimize etmek
 • Bizden sonra da kurum tarafından sürdürülebilir sade ve etkili eğitim ve danışmanlık sistemleri kurgulamak
 • Zihin Haritaları ile öğrenen organizasyonu kurumun kültürü haline getirmek

Buzan Tekniği

Zihin haritalarının yaratıcısı Tony Buzan’ın da kullandığı bu sistem, AyThink Gelişim’de de Buzan’ın sertifikalı eğitimcileri tarafından tüm yenilikleri takip edilerek dünya ile eşzamanlı olarak uygulanmaktadır.

 

 

Zihin Haritalarının derslerde kullanımına örnekler: ENZİMLER - Biyoloji Dersi

ENZİMLER – Biyoloji DersiHÜCRE ÇEPERİ

CANLILARIN ORTAK ÖZELLİKLERİ

CANLILARIN ORTAK ÖZELLİKLERİ

BİLİMSEL YÖNTEM BASAMAKLARI

0 cevaplar

Cevapla

Yazıyla ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz.
Buraya yorumlarınızı yazabilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir