Mehmet Emin Barsbey

Mehmet Emin Barsbey, 2 dan seviyesinde Go oyuncusu ve İstanbul Go Okulu kurucusudur.

go go igo çocuk hikaye kitabıGo ve Strateji Derneği kurucu başkanıdır. Galatasaray Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunu olan Barsbey, 2. ve 3. Güney Kore Başbakanlık Kupası’nda Türkiye’yi temsil etmiş, 51. ve 52. Avrupa Go Kongreleri ile 21. ABD Go Kongresi’ne katılmıştır. Bir dönem Go Dergisi editörlüğünü ve Açık Radyo’da zeka ve şans oyunları üstüne yayınlanan Oyun İçinde Oyun programının yapımcılığını ve sunuculuğunu sürdürmüştür. Betül Kanbolat ile birlikte Beta Kids Yayınları’ndan yayınlanan Go Go İgo çocuk hikaye kitabının yazarlığını üstlenmiştir.

Mehmet Emin Barsbey - Strateji EğitmeniMehmet Emin Barsbey 2011 yılından bugüne çeşitli marka ve bireylere kurumsal eğitimler vermiştir. Eğitimlerinde Sun Tzu ekolünü öne çıkaran Barsbey’in odak noktaları strateji ve taktik, rasyonel karar verme süreçleri ve bilişsel düşünme hataları, öncelik ve zaman yönetimi, liderlik ve analitik düşünme becerileridir. Eğitim verdiği kurumlar arasında QNB Finansbank, HPE, MediaMarkt, Microsoft, Sabiha Gökçen Havalimanı İşletmesi, PSA Group gibi markalar yer almaktadır.

Go ile ilgili çeşitli tanıtım ve turnuva organizasyonlarında yer alırken, Avrupa Go Federasyonu sertifikalı Go hakemi olarak 7 yıl boyunca Uluslararası İstanbul Go Turnuvası‘nda ve birçok başka turnuvada başhakem olarak görev almıştır. Türkiye Üstün Yetenekli Çocuklar Vakfı’nda başlayan ve halen üstün potansiyelli çocuklarla devam ettiği çocuk atölyelerinin yanı sıra yetişkin atölyelerine İstanbul Go Okulu ve BÜMED gibi partner kurumlar bünyesinde devam etmektedir. 

Mehmet Emin Barsbey’in Go ve oyun üzerine yazdığı yazılar Türk Beyin Takımı’nın Akıl Oyunları Dergisi’nde, Türkiye Zeka Vakfı’nın Oyun dergisinde, Habertürk editoryal sayfalarında ve Go Dergisi’nde yayınlanmış, çeşitli mecralarda röportaj ve yazıları yayınlanmıştır. Türkiye Go Oyuncuları Derneği’nde İstanbul temsilcisi ve denetleme kurulu üyeliği görevlerinde bulunmuş ve İstanbul Go Oyuncuları Derneği kurucuları arasında yer almıştır.

Mehmet Emin Barsbey üniversite yıllarında özellikle öğrenci temsili üzerinde çalışmış, Öğrenci Konseyi başkanlığını yürütmüş ve Türkiye’yi Avrupa Öğrenci Kongresi’nde temsil etmiştir. İstanbul Go Okulu’nu kurmadan önce Outdoortv‘de ve çeşitli yayın kurumlarında editörlük yapmıştır. İFSAK’ta sinema atölyelerine katılmış ve kısa film çalışmalarında görev almıştır. RNA Değişim Yönetimi‘yle işbirliği içinde çalışmakta Strateji, Sun Tzu, Değişim Yönetimi ve Sosyal Medya gibi alanlarda da çalışmalar yürütmektedir.

Basında ve çeşitli mecralarda çıkan yazı ve röportajları:

Habertürk editoryal sayfalarında çıkan yazıları:

Amatör olmanın dayanılmaz hafifliği
http://www.haberturk.com/kultur-sanat/haber/539526-amator-olmanin-dayanilmaz-hafifligi

Hayatın tahta üzerindeki yansıması: GO
http://www.haberturk.com/yasam/haber/188450-hayatin-tahta-uzerindeki-yansimasi-go

Çocuk ve oyun
https://www.gookulu.com/cocuk-ve-oyun/

KADINTV videoları:

CEVAPTV videoları:

Akıl Oyunları Dergisi

Nereden çıktı bu Go?
https://www.gookulu.com/nereden-cikti-bu-go/

Türk Zeka Vakfı Oyun Dergisi

Siz hangi Go oyuncususunuz?
https://www.gookulu.com/avatarinizi-secin-siz-hangi-go-oyuncususunuz/

Go Abadı
https://www.gookulu.com/go-adabi/

İndigo Dergisi röportajı
http://indigodergisi.com/2012/11/kadim-bir-oyun-go-mehmet-emin-barsbey-ile/

Sabah Gazetesi röportajı
http://www.sabah.com.tr/Cumartesi/2012/09/22/go-hayatin-tahta-uzerindeki-yansimasi

Cumhuriyet Gazetesi röportajı:
http://www.cumhuriyet.com.tr/?hn=427254&kn=27&ka=4&kb=27

RNA Değişim Yönetimi
Esnemeye hazır mısınız?
https://www.gookulu.com/esnemeye-hazir-misiniz/

Cicicee çocuk portalında yayınlanan röportajı
http://www.cicicee.com/mehmet-emin-barsbey

0 cevaplar

Cevapla

Yazıyla ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz.
Buraya yorumlarınızı yazabilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir